Kurumsal

Kurucuları eğitimci olan ve derslere girmeye devam eden, bütün gücünü, ilgisini okuluna ve öğrencilerine veren bir eğitim kurumudur.

Alanında başarılı, tecrübeli ve değişmeyen öğretmen kadrosu ile on yıldır her öğrencinin kendini mutlu ve rahat hissedeceği, severek ve isteyerek okula geleceği güvenli bir ortam yaratılmıştır. Uygar Anadolu Lisesi ilkeli, disiplinli, tutarlı, yenilikçi ve başarılı eğitim anlayışından ödün vermeden; Anadolu Lisesi olarak öğrencisinin geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir.

HEDEF VE DEĞERLERİMİZ  

             “Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.”                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Mustafa Kemal ATATÜRK

 

              “Uygarlığın değerlerini yakalamış, gelişimlere ayak uydurabilen, kültürüne sahip çıkan, evrensel değerlerle bütünleşebilen erdemli bireyler yetiştirmek” eğitim anlayışımızın temelini oluşturmaktadır.

               Amacımız; donanımlı, çok yönlü, ana diline hakim, İngilizceyi ve farklı dilleri etkin kullanabilen, o dilde düşünebilen birer “dünya insanı” yetiştirmektir.  

Binevler Uygar Anadolu Lisesi

Öğrenmenin gücüne inanıyoruz.